-
Power Cable
Laptop Power Cable Cord- 3 Pin Adapter Isi Certified(6 Feet/ 1.8 Meter)
power cable designed to connect a wall socket
Overload protection:
Compatible with HP, Dell, Lenovo, Sony Vaio, Toshiba, Wipro, LG, ASUS, Samsung, IBM, Acer, Micromax and most other Laptop Adapters/ Chargers.
Lapster is registered trade markSKU: 25322532
1-Export products, Categories, Laptop, Laptop Adapter, Lenovo Adapters
Get Rs 100 Discount ON Online Payment PROMO CODE : ONLINE100
Lenovo Legion Slim 170W AC Adapter (IN)
Availability:
288 in stock
(Power Cord Included)
| Color | Black |
| Connection Type | NA |
| Cable Length/Type | 1.76m |
| Weight | 455±20g |
| AC Plug | Slim tip |
1. 1 Year Warranty
2. 10 Days Easy Returns window.
3. Free Exchange.
4. Easy Replacement Within Warranty Period.
5. Fastest Online Delivery.
₹2,298 ₹3,099 18% GST Included
288 in stock
₹2,387 for 2 item(s)
Lenovo Legion Slim 170W AC Adapter (IN)– MPN: Lenovo 170W usb (Power Cord Included)
| Color | Black |
| Connection Type | NA |
| Cable Length/Type | 1.76m |
| Weight | 455±20g |
| AC Plug | Slim tip |
| Hardware Requirements | Lenovo NB |
| Brand | Lenovo |
| OS Requirements | N/A |
| Packed Weight | 0.818KG |
| Other Electrical Specifications | Ripple voltage shall be less than 350mV (peak to peak) at 25 deg C. |
| Other Operating Environment | The power supply can be stored from ambient -31°C to 60°C. |
| Other Physical Specifications | N/A |
| Agency Approvals | CB cULus, FCC, DoE cULus, ICES-003 NOM, CONUEE CE EAC Nemko GS Ukrtest KEBS KUCAS SIRIM PCS SONCAP PSB RCM CCC BIS SII KC, KCC LoA BSMI PSE |
| Charging Port | Slim-tip |
| Package Type | Brown Box |
| Packed Dimensions (L x D x H) | 213mm x146mm x75mm |
| Height | 22.0 mm |
| Length | 142.0 mm |
| Depth | 77.0 mm |
| Warranty Period | 1 Year Carry In |
| Maximum Operating Temperature | 40℃ |
| Minimum Operating Temperature | 0℃ |
| Maximum Relative Humidity (%) | 80% |
| Minimum Relative Humidity (%) | 8% |
| Input Power | 100-240 V / 2.5A 50-60 HZ |
| Shipment Group | Adapter*1 Power cord*1 |
Compatible Models:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| brand | Lenovo |
|---|---|
| HSN Code | 8507 |
| GTIN | 887942927516 |
| Product Name | Lenovo 170W usb |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















There are no reviews yet.