-
Power Cable
Laptop Power Cable Cord- 3 Pin Adapter Isi Certified(6 Feet/ 1.8 Meter)
power cable designed to connect a wall socket
Overload protection:
Compatible with HP, Dell, Lenovo, Sony Vaio, Toshiba, Wipro, LG, ASUS, Samsung, IBM, Acer, Micromax and most other Laptop Adapters/ Chargers.
Lapster is registered trade markSKU: 25322532
Get Rs 100 Discount ON Online Payment PROMO CODE : ONLINE100
Lenovo Ideapad G50-70 G50-80 G70-70 Z40-70 Z50-70 Z50-75 Z70-80 Laptop AC Adapter Charger Power Cord
387 in stock
for ideapad Series
1. 1 Year Warranty
2. 10 Days Easy Returns window.
3. Free Exchange.
4. Easy Replacement Within Warranty Period.
5. Fastest Online Delivery.
₹975 ₹3,099 18% GST Included
387 in stock
Lenovo Ideapad G50-70 G50-80 G70-70 Z40-70 Z50-70 Z50-75 Z70-80 Laptop AC Adapter Charger Power Cord
Product description:
Lenovo AC adapter provides fast and efficient charging. For easy access to power, keep one in the office, one at home, and the other in your carry case. To provide AC power to those used with the Lenovo NBs listed below and simply recharge the system battery, plug it into an available outlet. Lenovo AC Adapter Compact, with energy efficient and 1 year warranty.
One Year National Warranty By Worldmart
Product information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13 × 8 cm |
| brand | Lenovo |
| HSN Code | 8507 |
| Group ID | 887770626162 |
| GTIN | 887770572834 |
| Product Name | Lenovo 65W USB |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Based on 1 review
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.













DR –
best service good product and i am impress your work
DR –