-
Power Cable
Laptop Power Cable Cord- 3 Pin Adapter Isi Certified(6 Feet/ 1.8 Meter)
power cable designed to connect a wall socket
Overload protection:
Compatible with HP, Dell, Lenovo, Sony Vaio, Toshiba, Wipro, LG, ASUS, Samsung, IBM, Acer, Micromax and most other Laptop Adapters/ Chargers.
Lapster is registered trade markSKU: 25322532
Get Rs 100 Discount ON Online Payment PROMO CODE : ONLINE100
Lenovo 888015030 135W Laptop Adapter/Charger with Power Cord for Select Models of Lenovo (Slim Tip Rectangular pin)
372 in stock
135W AC adapter
Uninterrupted power supply
350 gm, rectangular pin
1. 1 Year Warranty
2. 10 Days Easy Returns window.
3. Free Exchange.
4. Easy Replacement Within Warranty Period.
5. Fastest Online Delivery.
₹1,799 ₹3,099 18% GST Included
372 in stock
Lenovo 888015030 135W Laptop Adapter/Charger with Power Cord for Select Models of Lenovo (Slim Tip Rectangular pin)
Product description:
The Lenovo 135 W AC Adapter powers your device when and where you need it. It performs to the same specifications as the standard Lenovo 135 W adapter originally supplied with most compatible notebooks, making it an ideal replacement or convenient spare. It is safeguarded by a one-year warranty, with service and support from the Lenovo technical team. Performs to the same specifications as the standard 135W AC adapter that ships with the notebooks. Supports independent graphics Lenovo notebooks. Backed by a Warranty and Service and Support from Lenovo.
Product information
Technical Details
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo |
| Series | ADL135NDC3A |
| Package Dimensions | 21.2 x 14.8 x 7.6 cm; 760 Grams |
| Item model number | Lenovo 135W AC Adapter(IN-SDC) |
| Included Components | Adapter |
| Manufacturer | Lenovo |
| Item Weight | 760 g |
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13 × 8 cm |
| brand | Lenovo |
| Product Name | Lenovo 135W USB |
| HSN Code | 8507 |
| GTIN | 700814660239 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Based on 2 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














Lakshay Sharma –
giving good battery backup thanks
Lakshay Sharma –
Rajasekhar Mutnuru –
best service and i am impress your work and driveler service is total good
Rajasekhar Mutnuru –