-
-
Power Cable
Laptop Power Cable Cord- 3 Pin Adapter Isi Certified(6 Feet/ 1.8 Meter)
power cable designed to connect a wall socket
Overload protection:
Compatible with HP, Dell, Lenovo, Sony Vaio, Toshiba, Wipro, LG, ASUS, Samsung, IBM, Acer, Micromax and most other Laptop Adapters/ Chargers.
Lapster is registered trade markSKU: 25322532
HP Adapters
Get Rs 100 Discount ON Online Payment PROMO CODE : ONLINE100
HP Laptop Adapter Charger 65W 19. 5V 3. 33A Bluetip for Hp 15
Availability:
385 in stock
- HP 65W Bluetip
- Box Pack Adapter with 1 Year HP (India) Warranty
- Free Complimenatry Power Cord (Without Warranty )
- Please Note : Its 19v 3.33a 65w Hp Bluetip 4.5mm* 3.0mm adapter
- Its 65w adapter, its not 90w
1. 1 Year Warranty
2. 10 Days Easy Returns window.
3. Free Exchange.
4. Easy Replacement Within Warranty Period.
5. Fastest Online Delivery.
₹898 ₹1,537 18% GST Included
385 in stock
₹987 for 2 item(s)
HP 65W Bluetip
Product description
HP 65W Bluetip Its HP Adapter having HP (India) Warranty with Fugen Power Cord. HP Original Adapter comes without Power Cable so we are offering Free Fugen Power Cable with this Adapter. Its 19.5v / 3.33a 65w Adapter, buy only if you old adpater is/was 65w and have the same specification.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 12 × 8 cm |
| brand | hp |
| HSN Code | 8507 |
| Group ID | 884116123644 |
| GTIN | 603149747616 |
| Product Name | HP 65W Bluetip |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Based on 2 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Naresh Sharma –
best service and i am impress your work and driveler service is total goodb best service and i am impress your work and driveler service is total good
Naresh Sharma –
Rajiv Telang –
good product
Rajiv Telang –