| Brand | Techie |
|---|---|
| Manufacturer | Techie |
| Model | HP Pavilion 15-AY020TU |
| Item model number | HP Pavilion 15-AY020TU |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Manufacturer | SellZone |
| Item Weight | 350 g |
| Product Dimensions | 18 x 14 x 4 cm |
Laptop Accessories
Get Rs 100 Discount ON Online Payment PROMO CODE : ONLINE100
HP HS04 Laptop Battery for HP Pavilion 15-AY020TU
Availability:
397 in stock
- for HP HS04
- Rating: 14.8V, 2000mAh, Li-ion, 4 cell Battery
- Techie batteries are made from high quality parts and assured for its good quality, durability and performance
- 1 Year Off Site Manufacturer Warranty :- Customer will Need to send the Defected Product to our New Delhi Service Centre and then Product will be sent back to customer. Warranty of the Product is only for Manufacturing Defect .Physical damage, Wet or Melt condition due to improper usage by customer not covered under warranty.
- 1 Laptop Battery
₹1,649 ₹5,099 18% GST Included
397 in stock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 4.5 cm |
| brand | hp |
| Product Name | HS04 |
| HSN Code | 8507 |
| Group ID | 886729435930 |
| GTIN | 739937834456 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Based on 2 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.















Prathmesh Lall –
Best Place to Purchase Out Of market…
Prathmesh Lall –
PRIYANK PRUDHVI –
professional work
PRIYANK PRUDHVI –