-
Power Cable
Laptop Power Cable Cord- 3 Pin Adapter Isi Certified(6 Feet/ 1.8 Meter)
power cable designed to connect a wall socket
Overload protection:
Compatible with HP, Dell, Lenovo, Sony Vaio, Toshiba, Wipro, LG, ASUS, Samsung, IBM, Acer, Micromax and most other Laptop Adapters/ Chargers.
Lapster is registered trade markSKU: 25322532
Acer Adapters
Acer Power Cable and Laptop Battery Adapter Charger 65W 19V 3.42a Acer Aspire 4715z 4720 4720z 4720zg 4730 4730z
Availability:
400 in stock
- Comes with 1 Year Acer (India) Warranty
- Its a 65W adapter
- Adapter In Combo with Fugen Power Cord (Without Warranty)
₹949 ₹2,497 18% GST Included
400 in stock
₹1,089 for 2 item(s)
FUGEN Power Cable and Laptop Battery Adapter Charger 65W 19V 3.42a Acer Aspire 4715z 4720 4720z 4720zg 4730 4730z
Product description
It will be box pack, but Acer source adapter from other companies so they never print their ACER logo on adapter, but they have their hologram on adapter. Acer Adapter comes without Power Cable. Fugen Power Cable with the adapter. Its 19v 3.42A 65w Box Back Adapter.
Product information
Technical Details
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 12 × 8 cm |
| brand | Acer |
| HSN Code | 8507 |
| Group ID | 884116123644 |
| GTIN | 886541315649 |
| Product Name | aspire 65w 5.5×1.75mm |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Based on 1 review
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Rahul Kewat –
best service good product and i am impress your work
Rahul Kewat –