-
Asus Adapters, Laptop Accessories, Laptop Adapter
Asus 65W 4.0mm*1.35mm Laptop Adaptor for Asus A42F A52F K53BE K55A K56CA X550CA X450CA X501A U53F
Asus Adapters, Laptop Accessories, Laptop AdapterAsus 65W 4.0mm*1.35mm Laptop Adaptor for Asus A42F A52F K53BE K55A K56CA X550CA X450CA X501A U53F
- Input: 100-240V ~ 50-60Hz
- Output: 19V – 3.42A 65W
- Connector Tip: 4.0 * 1.35mm
- Colour: Black
- Warranty: 12 Months
Highly compatible with Asus A series, B series, F series, K series, N series, P series, Q series, R series, U series, S series, X series laptops ( for list of compatible models, kindly see the product description)
SKU: 1899425102 -
Power Cable
Laptop Power Cable Cord- 3 Pin Adapter Isi Certified(6 Feet/ 1.8 Meter)
power cable designed to connect a wall socket
Overload protection:
Compatible with HP, Dell, Lenovo, Sony Vaio, Toshiba, Wipro, LG, ASUS, Samsung, IBM, Acer, Micromax and most other Laptop Adapters/ Chargers.
Lapster is registered trade markSKU: 25322532
Get Rs 100 Discount ON Online Payment PROMO CODE : ONLINE100
Asus 65W 4.0mm*1.35mm Laptop Adaptor for Asus A42F A52F K53BE K55A K56CA X550CA X450CA X501A U53F
394 in stock
- Input: 100-240V ~ 50-60Hz
- Output: 19V – 3.42A 65W
- Connector Tip: 4.0 * 1.35mm
- Colour: Black
- Warranty: 12 Months
Highly compatible with Asus A series, B series, F series, K series, N series, P series, Q series, R series, U series, S series, X series laptops ( for list of compatible models, kindly see the product description)
1. 1 Year Warranty
2. 10 Days Easy Returns window.
3. Free Exchange.
4. Easy Replacement Within Warranty Period.
5. Fastest Online Delivery.
₹1,298 ₹3,099 18% GST Included
394 in stock
” responsive_js_composer_custom_id=”responsive_js_composer_custom_css_1109775344″]
Asus 65W Laptop Adaptor for Asus A42F A52F K53BE K55A K56CA X550CA X450CA X501A U53F
Highly compatible with Asus A series, B series, F series, K series, N series, P series, Q series, R series, U series, S series, X series laptops ( for list of compatible models, kindly see the product description)
-
Specification
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Output voltage | 65w 4.0mm pin size, 65w 5.5mm pin size |
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 15 × 4 cm |
| brand | Asus |
| HSN Code | 8507 |
| GTIN | 700362835547 |
| Product Name | Asus 65W 4.0mm |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Based on 1 review
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














SANJAY GARG –
best service good product and i am impress your work
SANJAY GARG –